Selimiye Köyü

Selimiye Köyü, aynı adı taşıyan koyun kenarında kurulmuş şirin bir balıkçı köyüdür. 

Selimiye Köyü

Selimiye Köyü, aynı adı taşıyan koyun kenarında kurulmuş şirin bir balıkçı köyüdür. 

Köyün küçük bir meydanı ve ufak bir marinası vardır. Yakın zamana dek ulaşım sadece deniz yolu ile sağlanmakta idi. Bu yüzden oldukça temiz ve el değmemiş bir doğası vardır. Güney Ege ’nin en temiz denizlerinden biri Selimiye Koyu’dur. Halkı oldukça cana yakın ve tok gözlüdür. Geçimlerini koydan tuttukları balıkları satarak karşılarlar. Selimiye Köyü güvenlik probleminin neredeyse olmadığı bir köydür. Köyde hırsızlık ve asayiş olayları görülmez. Günün veya gecenin herhangi bir saatinde köy içinde istediğiniz gibi dolaşabilirsiniz.

Selimiye Köyü hareketli bir tatilden ziyade, büyük şehirlerin karmaşasından yorulmuş, gürültü ve kirlilikten kaçan insanların tatil yapmaktan hoşlanacağı sakin bir köydür. Çocuklu aileler içinde oldukça uygundur. Selimiye Köyü ’nde gün horozların ötüşü ile başlar. Burası gelişmekte olan, henüz kalabalıklardan ve kirlilikten etkilenmemiş, koyunu, keçisi ile tipik bir Ege-Anadolu köyüdür. Köyde ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız marketler, sağlık ocağı, doktor, ebe-hemşire, 24 saat hizmet veren bir ambulans vardır.

Köyümüzde sahil şeridinin bir kısmı yerleşim alanları içerisinde, bir kısmı ise dışındadır. Yüzme bilenler her yerden denize girebilirler.

Köyün dağlarından toplanan ada çayı, kekik ve pek çok şifalı otlar köyün kadınlarından temin edilebilir.

Selimiye Köyü, Güney Ege’nin henüz bozulmamış doğası içinde yer alan şirin bir balıkçı köyüdür. Köy, 1997 yılında ilgili bakanlık tarafından doğal sit kapsamına alınmıştır.

Köyün içinde ve etrafında pek çok doğal koy ve ören yeri vardır. Ayrıca Marmaris’e günübirlik ulaşım, düzenli işleyen münibüsler ile sağlanmaktadır. Marmaris-Rodos arasında günübirlik araçlı feribot ve katamaran seferleri yapılmaktadır. Bu gezilere katılmak isteyen misafirlerimizin pasaportlarında Yunanistan vizesi veya Schengen vizesi olması gerektiğini hatırlatırız.

Selimiye çevresinde üç kale kalıntısı vardır. Koyun güneydoğu tepelerinde Helenistik sur kalıntıları gezilebilmektedir. Kıyıdan 100 mt açıkta yer alan ve teknelere yol göstermek amacı ile inşa edilmiş gözetleme burcu, otelimizin plajının karşısında kalmaktadır. Fırtınalı havalarda teknelerin sığındığı doğal bir liman olan Selimiye Koyu’nda, pırıl pırıl kumları ile doğal bir plaj olan sığ liman görülmeye değer yerlerdendir.

Selimiye Selimhan Butik Otel merkezi konumuyla, çevre beldelere yakın bir yerde konaklama imkanı sunarak, günübirlik gezi alternatiflerinizi artırmaktadır.

Selimiye ye komşu koylar hakkında aşağıdaki bağlantılardan bilgi edinebilirsiniz…

SOSYAL MEDYA
SELİMHANI TAKİP EDİN
E_BÜLTEN
YENİ TEKLİFLERİ VE ÖZEL PROMOSYONLARI PAYLAŞMAYI SEVİYORUZ