COVİD 19 HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

Hem siz kıymetli misafirlerimizin hem çalışanlarımızın sağlığını ve emniyetini korumak her zaman olduğu gibi birinci önceliğimizdir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayınlanan ‘2020/6 sayılı Konaklama Tesislerinde Kontrollü Normalleşme Süreci’ ile ilgili genelge kapsamında alınması gereken önlemlere ait prosedürler tüm misafir odalarında ve ortak alanlarda en üst düzeyde uygulanmaktadır.

Otelimiz 4000 m2 arsa üzerinde 25 odası ile hizmet veren 77 yataklı bir tesistir. Kişi başına düşen sosyal alan açısından, Selimiye Koyu’nda birinci sıradadır.

Otelimizde kapalı koridor ve merkezi klima tesisatı bulunmaz. Otel içindeki tüm ulaşımlar açık alanlardan geçilerek yapılmaktadır. Odaların kendine ait klimaları, her misafirden sonra dezenfekte edilmektedir.

ODALARIMIZ
Misafir odalarımızın temizliğinde ‘Üç aşamalı güvenli temizlik sistemi’ uygulanmaktadır.

Birinci aşama; Sertifikalı kimyasallar ile standart temizlik yapılır.

İkinci aşama; sulandırılmış çamaşır suyu ile el değen tüm yüzeyler tekrar silinir.

Üçüncü aşama; tüm oda ozon gazı ile dezenfekte edilir. Bu sayede Covid 19 dahil virüs ve bakteriler, tutundukları yüzey ne olursa olsun %99,9 yok edilmektedir. Ozon, gaz formunda olduğu için, temizlik sırasında ulaşılması mümkün olmayan veya silinemeyen tüm yüzeyleri de dezenfekte etmekte ve eksiksiz ve hatasız bir koruma imkânı sağlamaktadır.

Otelimizde merkezi klima sistemi kullanılmamaktadır. Her odanın kendine ait kliması, ozon gazı ile yapılan dezenfekte işlemi sırasında temizlenmektedir.

Çarşaf ve havlular 60-90 derecede uygun deterjanlar ile yıkanmakta ve 90 derecede kurutulmakta ve 110 dereceye ayarlanmış tambur ütüler ile ütülenmektedir.

GENEL TEMİZLİK VE BAKIM
Tüm açık ve kapalı alanlar ULV sistemi ile dezenfekte edilmiştir. Bunun yanı sıra uygun kimyasallar ile günlük rutin temizlikler titizlikle yapılmaktadır. Ortak alanlarda kullanılan tüm ekipmanların temizlik ve bakımları, sertifikalı ürünler ile yetkili servisler ve/veya yetkili servisler tarafından eğitimleri tamamlanmış otel personeli tarafından yapılmaktadır.

Ortak alanlara yönelik rutin temizlik işlemlerinin sıklığı artırılmıştır. Misafirlerimizin kullanımına açık el dezenfektanı ve maske istasyonları bulunmaktadır.

OTEL MUTFAĞI
Mutfağımızdaki yüzeyler ve ekipmanlar sürekli temizlenmektedir. Personelimiz çalışması sırasında koruyucu ekipman kullanmakta, el hijyenine azami dikkat edilmektedir. Gıdaların saklandığı dolaplar ve alanlar düzenli olarak temizlenmekte ve her gün mesai bitiminden sonra mutfak ozon gazı ile dezenfekte edilmektedir.

YEME İÇME
Restoranımızın açık ve kapalı alanları sık aralıklarla ve uygun kimyasallarla dezenfekte edilmektedir. Masalar, her misafirin kullanımından sonra çamaşır suyu katkılı yüzey temizleyiciler ile silinmektedir. Temizlik bezleri tek sefer kullanılmaktadır.

Restoran alanında maske ve dezenfektan istasyonu bulunur. Pek çok servis ekipmanı tek kullanımlıktır. Tek kullanımlık olması mümkün olmayan ekipman da sık aralıklarla dezenfekte edilmektedir.

HAVUZ ve GÜNEŞLENME ALANLARI
Havuzumuz her gün en üst düzeyde klorlanmaktadır. Bu alanda bulunan şezlonglar çamaşır suyu katkılı temizlik sıvıları ile silinmektedir. Şezlong havlularımız diğer otel tekstilleri gibi, yüksek ısıda yıkanmakta, kurulanmakta ve ütülenmektedir. Dileyen misafirlerimiz için tek kullanımlık şezlong örtüleri de sağlanmaktadır.

PERSONELİN HİJYENİ VE EĞİTİMLERİ
Hem çalışanlarımızın hem misafirlerimizin sağlığını gözeterek, el temizliğine önem vermekte ve düzenli olarak kontrol etmekteyiz. Tüm çalışanlarımızın kıyafetlerinin temizliği ve değişimi titizlikle takip edilmektedir. Sağlık kontrolleri düzenli olarak yapılmakta ve yetkilendirilmiş iş güvenliği firmaları tarafından periyodik Covid 19 eğitimleri verilmektedir.

Tüm misafirlerimize keyifli ve güvenli bir tatil dileriz.

SOSYAL MEDYA
SELİMHANI TAKİP EDİN
E_BÜLTEN
YENİ TEKLİFLERİ VE ÖZEL PROMOSYONLARI PAYLAŞMAYI SEVİYORUZ